lt
en ru

A.Užkalnis rekomenduoja!

spalio 8, 2021

Saulėtos savaitės pabaigai naujienlaiškį pristato A. Užkalnis. Paskaitę iš karto supratom – savaitgalis mums bus ypatingas. Ruošiesi važiuoti aplink Lietuvą, o gal visai neturi planų? Kad ir kur nuspręsi pasukti – rasi kur skaniai prisėsti! Gražūs orai ilgai neužsibus – pats laikas pažintinei kelionei!

Užkalnio pasirinkimai – kur buvau arba kur eičiau net ir šiandien (iš smalsumo)

Suvalkija

Geriausias Suvalkijoje: kamBARys, Laisvės g. 26-3, Marijampolė www.kambarys.eu

Čia į Suvalkijos didmiestį atnešė miesto ir išnešė lauk visą provincijos jausmą. Nuoširdus maistas, kuris primena, kad ir Lietuvos provincija yra Vakarai. Valgykit burgerius, mylėkite Lietuvą.

Dar eičiau:
McDonald’s, Kauno g. 28, Marijampolė. www.mcdonalds.lt

Kai McDonald’s atėjo į Suvalkiją, ten buvo pasididžiavimo ir prisijungimo prie didžiosios civilizacijos jausmas. Žmonės mėgsta sakyti, kad jiems nepatinka McDonald’s ir kad ten eina tik dėl vaikų dukart per metus, tačiau statistika sako ką kitą. Tai – tikras tautos restoranas ir mūsų naujosios nacionalinės tapatybės ramstis.

Žemaitija

Geriausias Žemaitijoje Pakalnutė, Valančiaus g. 3, Salantai. Tel. +370 445 58703.

Restoranas be tinklalapio, tik su solidžia reputacija, fantastine istorija ir nuostabia savininke, kurios dėka ši legenda su žmonėmis eilėmis lauke dirba dešimtmečiais. Žemaitiška bulvienikė, šonkauliai ir tikras lietuviškas karbonadas, kokį valgydavo dar kunigaikštis Vytautas.

Dar eičiau: 7 Hills Respublikos g. 20, Telšiai

Ten dar nebuvau, bet sužavėjo aprašymas: grilio virtuvė, kinų maistas, suši, picerija ir burgeriai. Dar nepaminėta japoniška ramen lakštinių sriuba, kuri parodyta nuotraukose. Pridėjus meksikiečių, Tailando ir rusų maisto būtų pilnas komplektas visiems gyvenimo atvejams. Dažnai provincijoje meniu yra begaliniai, nes nenorima nuvilti jokio lankytojo.

Aukštaitija

Geriausias Aukštaitijoje Šaltinis, arba “Kavarsko koldūnai”. Šaltinio g. 1, Kavarskas. Tel. +370 381 55147

Lietuva, kurios mes nepraradome (ir, atrodo, ji bus su mumis amžinai). Restoranas be langų, su keliais staliukais, kuriam jau tuoj bus trisdešimt metų: pirmieji jo lankytojai jau turi vaikų, kurie savo vaikus ten atsiveža. Puikūs naminiai koldūnai ir sustojusio laiko atmosfera (gerąja prasme).

Taip pat eičiau Food Lab. J.Basanavičiaus g. 54, Utena. www.foodlab.lt

Utenoje yra du puikūs dalykai: Miškinių biblioteka ir restoranas Food Lab. Dar yra ir trečias, skystas gerumas, bet jo reklamuoti ir minėti neturiu teisės, o jūs neturite jo painioti su vairavimu. Food Lab yra tarptautinio maisto laboratorija mažame Aukštaitijos mieste su puikia kokybe. Noriu BBQ kiaulienos šonkaulių jau dabar.

Dzūkija

Geriausias Dzūkijoje Pasaulio puodai. Gardino g. 28, Merkinė. www.pasauliopuodai.lt

Kol spalis nesibaigė ir jei orai tinkami, Vytaro Radzevičiaus lauko restoranas yra, be abejo, lankomiausias Dzūkijos gastronominis adresas. Vytaro asmenybė nuspalvina visą paprastą maistą, kuris tampa patirtimi. Valgykit tai, ką patars valgyti Vytaras.

Dar eičiau: Pirčiupio karčema. Senųjų Pirčiupių g. 2, Pirčiupiai. Tel. +370 618 85096

Vienur vadinama rytų Europos restoranu, kitur – lietuviškos virtuvės užeiga, ši kaimiška institucija džiugina ir cepelinais, ir nuostabiais paprastais lietuviškais kotletais, be kurių aš iš ten neišeinu niekada. Kotletas yra sielos maistas. Ne veltui “Stiklių” įkūrėjas Romas Zakarevičius mini kotletus, kaip tobuliausią vaikystės jaukumo patiekalą.

Pajūris

Geriausias pajūryje Pušų paunksnėje. S.Dariaus ir S.Girėno g. 23, Palanga. www.pusupaunksneje.lt

Kažkada 99 proc. Lietuvos žmonių Ingridos ir Arvydo Sabonių ir jų vaikų restoraną laikė neįkandamu ir skirtu tik užsieniečiams. Dabar Lietuva pasikeitė, o šis restoranas – dar pagerėjo. Aš visada valgau Kijevo kotletus pagal Sabonio jaunystės receptą, o ryte – Benedikto kiaušinius su omarais.

Dar eičiau: Audrutė – Toli nuo klasikos. Audros g. 2A, Melnragė, Klaipėda. www.tolinuoklasikos.lt

Neįtikėtina įvairovė, marguma ir skonių intensyvumas – sėdėti galima viduje, lauke, miške ir šiltnamyje. Man labiausiai patiko visokios mėsos ir čorico dešrelės, bet gal jums atvykus jau bus ir kiti patiekalai.

Pepper Grey, Vingio g.21, Klaipėda. www.armen.lt

Geriausias armėnų restoranas iš visų mano lankytų pasaulyje, geriausias Kaukazo restoranas Lietuvoje ir neįtikėtina šiluma ir draugiškumas. Nesirinkite patiekalų: patikėkite šeimininkui jums atnešti tai, ką jis pats pasirinks. Jis tikrai žinos, kas jums patiks labiausiai.

Viskas ko reikia, tai CityBee programėlė!

Parsisiųsk, užsiregistruok, o tada imi ir važiuoji!